Home » Uncategorized » Jestem niedoskonała i to jest super!!!

Blog

Jestem niedoskonała i to jest super!!!

Kiedy pracuję z klientkami, to najczęściej najwięcej czasu zajmuje nam zmiana przekonań odnośnie swojej osoby- podejścia do siebie z życzliwością, docenienia siebie i uznania swoich  kompetencji.

Jestem zdziwiona jak wiele kobiet „biczuje” siebie niemiłosiernie za każde najdrobniejsze niedociągnięcie. Gdyby były mistorzstawa świata w samobiczowaniu, to chyba na podium stanęłyby same kobiety.

Jesteśmy kobietami XXI wieku i ilość ról, które musimy przyjmować jest obecnie ogromna. A w każdej z nich chcemy być świetne, albo świat mówi nam, że takie mamy być. To prowadzi do szaleństwa perfekcjonizmu. Perfekcyjna pani domu, perfekcyjna matka, perfekcyjna menedżerka, perfekcyjna przyjaciółka itp. Droga perfekcjonizmu to droga donikąd, bo to gonienie za czymś nieosiągalnym. A jak nie osiągamy, to rodzi się frustracja, złość. Po co nam to?

 Dlatego kieruję dzisiaj apel do wszystkich pań : Powiedzcie sobie, że jesteście niedoskonałe i to jest ok!!!! Bądź sobą, a nie perfekcjonistką. Pozwólcie sobie na potknięcia. I doceniajcie, że osiągacie sukcesy jakiekolwiek by one nie były. Bądźcie szczęśliwe w swojej niedoskonałości!!!!

I niech pomoże Wam w tym genialna i pewna siebie kobieta : tutaj


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *