Home » „KARIERA 360”

Blog

„KARIERA 360”

Jeżeli tutaj zajrzałaś, to kariera zawodowa jest dla Ciebie ważna.

Skoro jest ważna, to zadaj sobie proszę  na początek następujące pytania:

  • Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?
  • Czy daje ona Tobie satysfakcję?
  • Czy rozwijasz się w tym kierunku, w jakim chcesz?
  • Czy dostajesz od firmy tyle samo, ile Ty wkładasz w pracę?
  • Czy to jest praca, którą mogłabyś wykonywać do końca życia?
  • Czy do pracy idziesz z radością i pozytywną energią?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałaś „NIE”, to znak, że warto przyjrzeć się bliżej swojemu życiu zawodowemu.

Często osoby, która są nieszczęśliwe z powodu swojej pracy, nic z tym nie robią. Mają masę uzasadnień, aby trwać w stanie, w którym tkwią. Często można usłyszeć jak mówią na przykład takie rzeczy:

„Nie lubię tej pracy i czuję obrzydzenie jak mam do niej iść, ale w sumie nie jest ona taka zła jakby na nią spojrzeć z drugiej strony”

„Jeszcze trochę tutaj pobędę, zrobię kolejne dodatkowe studia, to szef/szefowa to zauważy i  może się coś zmieni na lepsze”.

” A gdzie indziej to niby jest lepiej i  inaczej?”

„Co ja będę narzekać, inni w ogóle nie mają pracy”

„W sumie praca jest beznadziejna i mnie frustruje, ale już się do niej przyzwyczaiłam, znam tutaj wszystko i lubię ludzi, z którymi pracuję”

I w ten oto sposób  „zagadują” oni rzeczywistość, odciągając w czasie jakiekolwiek działanie. Jednakże z każdym dniem narasta frustracja i złość, za którą możemy zapłacić wysoką cenę. Dale Carnegie pisał: „Niezgoda z samym sobą stanowi ukryte źródło wielu nerwic, psychoz i kompleksów”. I któregoś dnia może zdarzyć się, że z pozoru niewinna sytuacja, spowoduje, iż coś pęknie i przysłowiowe „mleko” się rozleje.

Tyle, że wtedy niekoniecznie sytuacja rozwiąże się tak, jakby dana osoba tego sobie życzyła.

To co mogę zrobić, żeby pokierować swoją karierą tak, jak chcę? Co mam zmienić w swoim życiu zawodowym, żebym była szczęśliwa?  

Proponuję Tobie skorzystanie z  programu „Kariera 360” , który składa się z następujących modułów i stanowi holistyczne podejście do Twojego życia zawodowego.

Program składa się z następujących modułów:

1. Audyt Kariery – analiza obecnej sytuacji zawodowej i osobistej w oparciu o narzędzia coachingowe oraz doradztwa zawodowego

2. Testy kompetencyjne – pokazujące Twój potencjał, kompetencje i wskazówki co do drogi zawodowej

3. Stworzenie planu działań odnośnie kariery i opracowanie/ korekta dokumentów aplikacyjnych

5. Konsultacje zawodowe- rozwojowe

Jeżeli chcesz skorzystać z programu „Kariera 360”, albo interesuje Cię któryś z modułów, to napisz proszę do mnie  mail na adres:  magda@magdalenanowacka.pl

Napisz mi proszę w nim, jakiej pomocy potrzebujesz i z czego chciałabyś skorzystać.