Home » Uncategorized » Pierwszy raz w życiu kontra postanowienie noworoczne :)

Blog

Pierwszy raz w życiu kontra postanowienie noworoczne :)

MP900438492Jak to bywa na początku roku wiele osób robi tzw. postanowienia noworoczne. I jak dowodzą naukowcy większość z tych postanowień trafia szlag już w ciągu zaledwie kilku dni,miesiąca, od powzięcia ich. Obserwuję też wśród moich klientów, tą noworoczną przysłowiową „spinkę”. Wtedy pojawiają się tysiące obietnic, czego to oni nie zrobią w ciągu tego roku.  A za jakiś czas przychodzi złość i frustracja, bo postanowienia okazują się być deklaracjami bez pokrycia.

Często mówię moim klientom, żeby wybrali sobie 1,tylko 1 rzecz, nawyk, cel, cokolwiek co chcą zmienić i co pomoże im, w realizacji ich celów na ten rok. I zajęli się tylko tym. A sami zobaczą, że ta 1 rzecz pociągnie za sobą kolejne. Po co więc wrzucać sobie na głowę więcej?

Załóżmy, że się chcę nauczyć języka angielskiego. Obiecuję sobię, że będę się np. uczyć 15 nowych słówek dziennie. Od tego się zacznie, a zanim się nie obejrzymy będziemy np. słuchać jakiś programów na BBC po 5 min dziennie, czytać strony www po angielsku, oglądać filmiki na youtube itp. Kolejne zadania, czas i już nam się z 1 postanowienia robi większa sprawa 🙂 A kolejne działania, cele wpadają same.

W postanowieniach chodzi o to, żeby je osiągać, a nie frustrować się, że nam nie wyszło. Dlatego nie wrzucajmy sobie nie wiadomo ile, bo łatwo polec. Wybierzmy jedno postanowienie i je realizujmy. Bo kiedy realizujemy, to nasza motywacja szaleje. W ciele pojawiają się endorfiny i mamy wrażenie, że latamy 🙂 A to jest fantastyczny stan!!!!

Ja od jakiś kilku lat nie robię sobie postanowień noworocznych. Zamiast tego umawiam się sama ze sobą, że będę w każdym roku doświadczać nowych rzeczy z różnych dziedzin, czy to osobistych, zawodowych czy jakiś innych. I każdą z takich nowości, wpisuję na swoją listę rzeczy, które robię po raz pierwszy w życiu. 

Z zeszłego roku np. po raz pierwszy w życiu nagrywałam siebie w profesjonalnym studio nagrań, pojechałam na off-road czy też robiłam pralinki z czekolady w fabryce czekoladek. Ale na tej liście są też takie rzeczy jak np. ugotowanie zupy szparagowej 😉 Kiedy zajrzycie do takiej listy na koniec roku, to nagle się okaże, że wiele fantastycznych rzeczy doświadczyliście w danym roku. I możecie też powspominać, co one Was nauczyły i co np. zmieniły w życiu.

Więc może w tym roku zrobicie inaczej niż zawsze ? 🙂 Życzę Wam na ten 2015 wielu dni doświadczania nowych rzeczy!!!


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *