Home » Uncategorized » Być menedżerem brzmi…dumnie?

Blog

Być menedżerem brzmi…dumnie?

Pracuję dużo z menedżerami i menedżerkami i wiem, jakim wyzwaniem jest objęcie tego stanowiska i praca na nim. Często ludziom wydaje się, że bycie menedżerem to taka fantastyczna sprawa. Ale to, co się im wydaje, to tak właściwie czubek góry lodowej. Cała prawda o byciu menedżerem/ką kryje się pod spodem.

Wyzwania w codziennej pracy są niczym balansowanie na linii pomiędzy celami organizacji, a potrzebami swoich ludzi. Najgorsze jest to, że organizacje praktycznie nie przygotowują do tej roli, szczególnie w aspekcie zarządzania ludźmi. Człowiek jest zdany sam na siebie i głównie uczy się metodą prób i błędów.

Badania Right Consultants pokazują, że w ciągu 18 m-cy od objęcia stanowiska 40% menedżerów albo rezygnuje z tego stanowiska, albo zostają zwolnieni. To bardzo dużo. Z kolei badania DDI pokazują, że 50% menedżerów została nimi tylko ze względu na pieniądze. Ale ponad 46% powiedziało w tych badaniach, że gdyby wiedziało jak wygląda praca menedżera, to nigdy by się na to nie zgodziło 😉

A jakie są Wasze doświadczenia? Kto z Was dostał wsparcie z organizacji, kiedy zostawał menedżerem? Z czym było Wam najtrudniej?


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *